Konferencja Naukowa MUM Podsumowanie

30 stycznia 2021 roku odbyła się pierwsza edycja Konferencji Naukowej „Fizjoterapia i terapia viscerapna w terapii u pacjentów z COVID-19 i w zespole postwirusowym”. Organizatorem Konferencji była Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Patronat objęło Towarzystwo Osteopatów Polskich.

Konferencja skierowana była do wszystkich specjalistów rehabilitacji, fizjoterapii oraz lekarzy pracujących w szpitalach i klinikach gdzie leczeni są pacjenci z COVID – 19 w trakcie choroby oraz w zespole postwirusowym. Celem Konferencji było wypracowanie wspólnego, międzyośrodkowego programu fizjoterapii i terapii visceralnej u pacjentów z COVID – 19, w różnych okresach przebiegu choroby i po jej zakończeniu.

Konferencja odbyła się online, co umożliwiło na zebranie w jednym czasie kilku tysięcy zainteresowanych odbiorców.

Autorskie programu i koncepcje zostały przedstawione przez liczne grono cenionych w Polsce ekspertów. Wśród prezentujących znaleźli się między innymi: dr Katarzyna Bogacz w imieniu dr hab. Jana Szczegielniaka prof. nadzw. Politechniki Opolskiej, dr Anna Pyszora w imieniu dr hab. n. med. Macieja Krawczyka – prezesa KIF, dr hab. n. o zdr. Wojciech Kiebzak, prof. UJK, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński, dr hab. n. med. Sławomir Marszałek DO, dr hab. n. med. Janusz Trzebicki, prof. nadzw. dr hab. n. med. Jerzy Kotowicz, dr n. med. Michał Dwornik DO prof. MUM, dr n. med. Sebastian Szajkowski DO prof. MUM i wielu innych.

Pełen zapis transmisji z Konferencji znajduje się na kanale YouTube Uczelni MUM: LINK

Kolejna edycja wkrótce!

Komitet Organizacyjny Konferencji