fbpx

28 Międzynarodowy Kongres Badań Naukowych w Pielęgniarstwie – DUBLIN 2017

 

Tegoroczny Kongres organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie PielęgniarskieThe Honor Society of Nursing Sigma Theta Tau International odbył się w dniach 27 – 31 lipca w Dublinie. Kongres był wielkim świętem pielęgniarstwa a jednocześnie okazją do poznawania dorobku naukowego, wymiany doświadczeń oraz miejscem budowania przyjaźni i współpracy w obszarze rozwoju pielęgniarstwa.

We wszystkich wydarzeniach Kongresowych udział wzięła mgr Natalia Sak – Dankosky wykładowca Wydziału Nauk Medycznych kierunku Pielęgniarstwo.

IMG_4373 (1)IMG_4443 (1)

Pani mgr Natalia Sak – Dankosky wystąpiła na Kongresie z  wykładem  dotyczącym wyzwań związanych z prowadzeniem międzynarodowych badań na populacji krytycznie chorych pacjentów i ich rodzin, co wpisywało się w ideę wydarzenia promującą pielęgniarstwo oparte na faktach (evidence-based nursing).

Cele 28. Międzynarodowego Kongresu Badań Naukowych w Pielęgniarstwie:

  • Promowanie transformacji wiedzy i praktyki w celu wzmocnienia globalnego zdrowia dla rozwoju pielęgniarstwa.
  • Wymieniaj pomysłów i rozwiązań, które promują integrację technologii z praktyką pielęgniarską opartą na dowodach naukowych.
  • Strategie badawcze mające na celu promowanie nauczania i uczenia się opartego na dowodach, które wpływa na środowisko międzynarodowe w pielęgniarstwie.