Zawieszenie zajęć dydaktycznych do 10 kwietnia br.

Stan epidemii w Polsce – zajęcia na uczelniach zawieszone

W związku z wczorajszą decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, dzisiaj na posiedzeniu kierownictwa MNiSW postanowiliśmy o przedłużeniu zawieszenia funkcjonowania uczelni do dnia 10 kwietnia – analogicznie do terminu, który będzie obowiązywał w szkołach – powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Wicepremier podkreślił, że jest to zawieszenie funkcjonowania uczelni, a nie ich zamknięcie. Jak najszerzej kontynuowane powinny być zajęcie online – tak jak to się działo w ostatnim tygodniu. Tam, gdzie to jest możliwe, powinny być kontynuowane badania naukowe. Władze uczelni zobowiązane są do zapewnienia działania podstawowych jednostek organizacyjnych – zauważył minister Jarosław Gowin.

Nowe rozporządzenie w przyszłym tygodniu

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Anna Budzanowska zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zostanie wydane rozporządzenie doprecyzowujące wszelkie podjęte ustalenia, przedstawione w sobotę przez wicepremiera Jarosława Gowina.

Podkreśliła, że obecnie obowiązkowa jest już praca online. Obowiązek ten dotyczy dydaktyki studenckiej, studiów podyplomowych, studiów zaocznych i kształcenia doktorantów. Będziemy zalecać, aby uchwały dotyczące funkcjonowania uczelni także były podejmowane online albo przy użyciu narządzi elektronicznych – dodała Anna Budzanowska.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym terminie zostaną Państwu udostępnione materiały do samodzielnego studiowania  z zakresu przedmiotów, z których zajęcia się nie odbędą.

Informacje na temat powyższych materiałów zostaną udostępnione starostom poszczególnych grup.

Studentów 1115
Absolwentów 2260