dr hab. Jacek Wędrowski

Prawnik, wykładowca akademicki. Doradca prawny  globalnych  korporacji w tym z sektora farmaceutycznego i medycznego w Polsce, Szwajcarii i w Stanach Zjednoczonych (prawnik wewnętrzny, in-house counsel). Wieloletni radca prawny, adwokat,  partner  międzynarodowych kancelarii prawniczych. Doradca prawny w projektach gospodarczych  zrealizowanych w Europie, Stanach Zjednoczonych, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w tym w sektorze ochrony zdrowia, wytwórstwa produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

Doradza podmiotom gospodarczym z sektora farmaceutycznego, wyrobów medycznych i  biotechnologii w zakresie  międzynarodowego prawa transakcyjnego, oceny ryzyk prawnych (legal risk assessment), zgodności regulacyjnej (regulatory compliance) oraz prawa własności intelektualnej w odniesieniu do najnowszych technologii stosowanych w sektorze ochrony zdrowia. Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Pełnomocnik  globalnych wytwórców produktów leczniczych i wyrobów medycznych w sporach sądowych, mediacjach i postępowaniach arbitrażowych (m.in. w Warszawie, Genewie, Zurichu i Sztokholmie).

Wykładowca prawa międzynarodowego obrotu gospodarczego (international business law) w akademickich programach MBA Uniwersytetu w Rotterdamie i Uniwersytetu Tiffin. Uzyskał tytułu doktora w Polskiej Akademii Nauk. Odbył staże naukowe na Uniwersytetach John Hopkins (filia w Bolonii) i na Uniwersytecie w Los Angeles. Autor książek z zakresu stosunków międzynarodowych i zagadnień prawnych.