Interaktywne bazy w Wyższej Szkole Mazowieckiej

Wyższa Szkoła Mazowiecka uzyskała dostęp online do pakietu  następujących baz danych EBSCO: bazy MEDLINE with FT, CINAHL Plus oraz Nursing Reference Centre Plus. Bazy są dostępne na platformie EBSCOhost i obejmują szeroki zakres dziedzinowy: nauki społeczne, nauki medyczne, nauk o zdrowiu  i biomedyczne.

MEDLINE kluczowa baza z zakresu medycyny wydawana przez Narodową BiblioteInteraktywne bazy w Wyższej Szkole Mazowieckiejkę Medycyny USA. Zawiera indeksy i abstrakty artykułów z ponad 5.600 czasopism z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, ochrony zdrowia i nauk biomedycznych. Około 900 czasopism indeksowanych w MEDLINE jest dostępnych w pełnym tekście w bazie Academic Search Complete. W bazie są zawarte opisy bibliograficzne z Index Medicus, International Nursing Index, Index to Dental Literature, HISTLINE, SPACELINE, PREMEDLINE®, AIDSLINE®, BIOETHICSLINE® oraz HealthSTAR®.

CINAHL Complete – pełnotekstowa baza danych z zakresu pielęgniarstwa, nauk o zdrowiu, medycyny alternatywnej, biomedycyny. Oferuje dostęp do czasopism, książek, rozdziałów z książek, dysertacji, wybranych materiałów konferencyjnych i programów do celów edukacyjnych.

Nursing Reference Centre Plus to wszechstronne narzędzie przeznaczone dla pielęgniarek  zapewniające istotne informacje kliniczne. Oferuje dostęp do najlepszych i najbardziej aktualnych dowodów naukowych z badań klinicznych, zawartych w tysiącach pełnotekstowych dokumentów. Nursing Reference Center Plus udostępnia szczegółowe informacje o chorobach i dolegliwościach, treści edukacyjne oraz informacje o lekach, dane laboratoryjne i diagnostyczne, przewodniki po najlepszych praktykach, publikowane przez najważniejszych wydawców. Tematyka bazy obejmuje między innymi choroby i dolegliwości, informacje o lekach, edukację pacjenta, pomoce w praktyce, kształcenie ustawiczne.

W dniu 05 czerwca o godz. 13.00 w siedzibie Uczelni odbędzie się szkolenie z obsługi interaktywnych baz dla studentów i wykładowców Wyższej Szkoły Mazowieckiej.

Serdecznie zapraszamy!